Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Harrison Ford zagra w sequelu Blade Runnera!

Harrison Ford doczekał się wielkich powrotów na ekrany kin. Oczywiście aktor nigdy nie pozostawał w cieniu, ale niedawno mieliśmy okazję oglądać go ponownie w roli Hana Solo, a okazuje się, że jesienią przyszłego roku mają ruszyć zdjęcia do filmu „Blade Runner 2”. W rolę Ricka Deckarda wcieli się nikt inny jak Harrison Ford!

„Blade Runner 2” ma być sequelem filmu Ridleya Scotta z 1982 roku. Reżyser przyznał, że aby uzupełnić fabułę pierwszego filmu wykorzystał kilka elementów z „Lśnienia” Stanleya Kubricka. Miał na myśli materiał filmowy związany ze scenami, w których pojawia się helikopter. Sam Kubrick wyraził na to zgodę i po rozmowie telefonicznej ze Scottem, reżyser „Blade Runnera” miał na swój użytek 17 godzin materiału z udziałem helikoptera.

Podczas jednej z imprez promujących „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” Harrison Ford potwierdził, że zdjęcia do kontynuacji „Łowcy androidów” rozpoczną się w przyszłym roku.

Mamy naprawdę dobry scenariusz, dobrą historię i świetnego reżysera wraz z wspaniałą obsadą, aby móc konturować historię z Blade Runnera. Zaczynamy jesienią przyszłego roku. – zdradził Ford.

Jednakże Ridley Scott nie zajmie się reżyserią tego sequela, miejsce po nim przejął Denis Villeneuve. Okazuje się też, że do głównej roli rozpatrywany jest Ryan Gosling, a sam Ford ma się pojawić w filmie tylko na chwilę.