Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hawkgirl dołącza do serialowego uniwersum DC Comics

Serialowa reprezentacja bohaterów DC Comics wzbogaci się o kolejną postać. Stacja CW złożyła zamówienie na czwarty aktorski serial w świecie, w którym działają Arrow, Flash, Atom i inni herosi. Najnowszy projekt nosi tytuł Hawkgirl.

Postać Dziewczyny-Jastrzębia będzie kolejną heroiną serialowego uniwersum DC Comics. Zadebiutuje ona jako członek ekipy zorganizowanej przez Ripa Huntera na potrzeby “Legends of Tomorrow”. Hawkgirl zagra Ciara Renée. CW zdaje się być jednak tak zachwycona bohaterką, że podjeła decyzję o stworzeniu na tej postaci swojego pierwszego kobiecego serialu DC Comics. Jak na razie nie znamy szczegółów tej nowej produkcji.

W komiksowym kanonie Hawkgirl wraz Hawkman’em pochodzą z planety Thanagar, a na Ziemię przybywają w celu pojmania groźnego zbiega. Późńiej postanowili jednak zotaćna naszej planecie i po przyjęciu tożsamości Cartera i Shiery Hallów, rozpoczęli współpracę z policją Midway City.

“Hawkgirl” będzie pierwszą serialową produkcją stacji CW, skupiającą się na przygodach kobiecej postaci. Jednakże w telewizyjnym świecie seriali z DC Comics będzie drugą superbohaterką. W jesiennej ramówce stacji CBS zadebiutuje “Supergirl”, również z uniwersum DC.

Da aktorskiego świata CW/DC należą już “Arrow” i “The Flash”. Dołączenie do nich “Hawkgirl” spowoduje, że ponownie rozpocznie się dyskusja na temat ewentualnego stworzenia przez kanał CW “Justice Society”.