Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hellboy 3 – Ron Perlman zaskoczony odzewem jaki wywołała jego akcja

Niedawno pisaliśmy o kampanii, którą prowadzi w mediach społecznościowych Ron Perlman. Inicjatywa miała na celu zwrócenie uwagi producentów na projekt zakończenia filmowej trylogii Hellboy. Odzew fanów przerósł najśmielsze oczekiwania Perlmana!

Ze względu na to, że od premiery „Hellboy II: The Golden Army” minęło już 7 lat, wielu przestało wierzyć, że film „Hellboy 3” kiedykolwiek powstanie. Jednak odtwórca głównej roli – Ron Perlman postwnowił wziąć sprawy w swoje ręce i przypomnieć producentom, że Hellboy ma wiernych fanów, którym należy się godne zakończenie trylogii. Odzew na jego kampanię w mediach społecznościowych był ogromny. Akcję Peralmana wsparli także pozostali aktorzy znani z pierwszych dwóch filmów: Selma Blair (Liz Sherman), Doug Jones (Abe Sapien) oraz Jeffrey Tambor (Tom Manning).

Perlman zwraca uwagę na projekt „Hellboy 3” przy każdej możliwej okazji. Gdy tylko spotyka osoby mające coś do powiedzenia w kwestii powstania kolejnej części trylogii, nigdy nie zapomni wspomnieć o projekcie. Nie inaczej było przy okazji uczestnictwa aktora w festiwalu telewizyjnym w Monte Carlo. Podczas jednego z wywiadów Perlman przypomniał o tej niezakończonej komiksowej produkcji i swojej kampanii:

„Ta moja akcja to miała być z początku taką spontaniczną inicjatywą, po której nie spodziewałem się wiele. Jednak w ciągu 48 godzin 20 tys. nowych osób śledziło mój profil na Twitterze, a do tego trzeba dodać 60 tys. nowych przyjaciół na Facebooku. Obudziłem w ludziach coś, o czym nie wiedziałem, że w ogóle istnieje. Cała sytuacja zaczyna mnie już trochę przytłaczać. Ludzie wciąż podchodzą do mnie i pytają o Hellboya 3.

Jednak dobrze, że tak się dzieje. Od początku mówiłem, że ta saga ma mieć początek, środek i koniec. Jesteśmy winni zwieńczenie tym wiernym fanom, którzy wciąż na nie czekają. To bohater, któremu jest pisane zostanie bestią apokalipsy i będzie musiał zdecydować, czy chce poddać się temu przeznaczeniu, czy mu się przeciwstawić i bronić ludzkości, zamiast ją zniszczyć. Tę kwestię musimy rozstrzygnąć w 3. części.”

Ron Perlman wspomniał również, że ostatnio rozmawiał z z Guillermo del Toro na temat „Hellboy 3”. Całe zakończenie historii, jak powiedział aktor, znajduje się już w głowie reżysera:

„Podzielił się ze mną kawałkiem tej historii i muszę powiedzieć, że to co mi zdradził było niesamowite – kompletnie rozsadza mózg. To będzie świetne kino. Przebije wszystko co zrobiliśmy w pierwszych 2. filmach.”

Optymizm i zapał Rona Perlmana jest zaraźliwy, a o produkcji „Hellboy 3” aktor mówi tak, jakby był pewny, że kwestią czasu jest fakt, że film powstanie. Miejmy nadzieję, że ma rację.