Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hellboy po pokazach testowych – jest źle?

 

Może nie do końca źle, ale dobrze też nie jest… Takie mało optymistyczne wieści spływają po pierwszych pokazach testowych nowego filmu “Hellboy” w reżyserii Neila Marshalla („Gra o tron”).

Premiera “Hellboya” z Davidem Harbourem w roli tytułowej, została zaplanowana na kwiecień przyszłego roku. Po pokazach testowych filmu okazuje się, że ekipa filmowa ma sporo do poprawienia w widowisku. Jakie zarzuty wynikły po seansach?

Nie pojawily się jakichkolwiek zarzuty wobec Harboura, który sprawił się dobrze w roli Hellboya i robił co mógł, by nadrobić słaby scenariusz, sztywne dialogi, niedopracowaną historię i głównego złoczyńcę – czyli praktycznie wszystkie pozostałe elementy widowiska. Reżyser wraz z ekipą mają niewiele czasu by poprawić te wszystkie błędy.

Scenariusz nowego „Hellboya” przygotowali Christopher Golden, Andrew Cosby oraz sam Mike Mignola, a za reżyserię odpowiada Neil Marshall („Gra o tron”). W roli głównej zobaczymy Davida Harboura, a Ian McShane sportretuje postaci profesora Brooma, przybranego ojca głównego bohatera.

Czarny charakter filmu, postać o imieniu Nimue (Blood Queen), zagra Milla Jovovich, a Daniel Dae Kim sportretuje postać majora Benjamina Daimio. Obok nich na ekranie zobaczymy także Sophie Okonedo, Alistaira Petrie oraz Briana Gleesona.

Widowisko od Summit Entertainment trafi do kin 12 kwietnia 2019 roku.