Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hellboy rozmawia z ojcem

W Sieci pojawiła się krótka scena z filmu „Hellboy”, w której tytułowy antybohater przeprowadza pogawędkę z przybranym ojcem, granym przez Iana McShane’a.

Choć scena nie zdradza zbyt wiele historii z nadchodzącego obrazu, pozwala przyjrzeć się aktorskiej próbce głównego bohatera (w tej roli David Harbour) oraz tego, jak w praktyce będzie prezentować się jego charakteryzacja.

Światowa premiera filmu ma mieć miejsce 11 kwietnia, zaledwie dzień później obraz trafi do polskich kin.

Oprócz Iana McShane’a i Davida Harboura w nowej adaptacji komiksu Mike’a Mignoli udział wzięli: Milla Jovovich, Sasha Lane, Daniel Dae Kim, Thomas Haden Church, Penelope Mitchell i Sophie Okonedo.

Neil Marshall stoi zaś za sterami reżyserskimi, tworząc dzieło na bazie scenariusza opracowanego przez zespół Andrewa Cosby’ego, Christophera Goldena i Mike’a Mignoli, autora pierwowzoru. Muzykę do produkcji przygotował Benjamin Wallfisch. Zdjęcia z kolei kręcone były w Sofii (Bułgaria) i Wells (Wielka Brytania).

Opis filmu:

Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. Jego szanse wzrosną jeszcze bardziej, gdy okaże się dziedzicem potęgi samego Króla Artura. Jednak nawet on w pojedynkę nie jest w stanie wygrać wojny z siłami zła. Zanim dojdzie do decydującego starcia Hellboy musi odzyskać swych dawnych sprzymierzeńców…