Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hellboy trafi do kin z opóźnieniem

Mamy złe wieści dla osób wyczekujących premiery nowej odsłony “Hellboy’a” z Davidem Harbourem w tytułowej roli. Na film przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Scenariusz nowego „Hellboy’a” przygotowali Christopher Golden, Andrew Cosby oraz sam Mike Mignola, a reżyserią zajmie się Neil Marshall („Gra o tron”). W roli głównej zobaczymy Davida Harboura, a Ian McShane sportretuje postaći profesora Brooma, przybranego ojca głównego bohatera.

Czarny charakter filmu, postać o imieniu Nimue (Blood Queen), zagra Milla Jovovich, a Daniel Dae Kim sportretuje postać majora Benjamina Daimio. Obok nich na ekranie zobaczymy także Sophie Okonedo, Alistaira Petrie oraz Briana Gleesona.

Początkowo światowa premiera filmu została zaplanowana na 11 stycznia 2019 roku, jednak Summit Entertainment zdecydowało się zmienić tę datę. Widowisko trafi do kin 12 kwietnia 2019 roku – jest to dość ryzykowna data, bowiem “Hellboy” będzie mieć w tym okresie mocną konkurencję. W tym samym czasie swoją premierę będą mieć: “Shazam!”, “The Voyage of Doctor Dolittle” oraz “Pet Sematary”.

Nie wiemy dlaczego studio zdecydowało się zmienić datę premiery. W branży kinowej panuje jednak przekonanie, że styczeń nie jest najlepszym miesiącem na premiery, więc możliwe, że właśnie to stało za decyzją wytwórni. Możliwe też, że Summit Entertainment jest pewne sukcesu “Hellboy’a” – film jest tak dobry, że nie obawia się konkurencji i przeniosło premierę na kwiecień.