Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Henry Cavill o Batman v Superman: Dawn of Justice

Kiedy swoją premierę miał „Człowiek ze Stali”, zdania widzów były podzielone. Część z nich nie kryła entuzjazmu, podczas gdy wielu film nie przypadł do gustu. Powoli zbliża się data premiery filmu „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”. Dzięki drugiemu trailerowi stało się jasne, że zniszczenie Metropolis będzie kluczowym punktem sequelu. Co na temat nadchodzącej produkcji powiedział Cavill?

Henry Cavill w jednym z wywiadów zarzekał się, że „Dawn of Justice” nie zamierza uderzyć w falę krytyki „Człowieka ze Stali”:

Mój odbiór pierwszego filmu o Supermanie był raczej oparty na mieszanych odczuciach. Wszyscy, z którymi rozmawiałem, wykazywali zadowolenie z filmu, ale jak wiadomo, nikt nie powie Ci czegoś bardzo niemiłego, o ile zna Cię trochę lepiej niż z poziomu przypadkowego przechodnia. Uważam, że nowy film nie ma zamiaru uderzyć w tych, którzy skrytykowali “Człowieka ze Stali”. “Batman v Superman” to tylko kontynuacja historii i rozwinięcie przedstawionego świata, wprowadzająca nowe postaci. Myślę, że ludzie mogą patrzeć z góry na nieco pop-kulturowe zjawiska, ale bohaterowie tego filmu są naprawdę skomplikowani i interesujący. – podkreślil aktor.

W wyreżyserowanym przez Zacka Snydera filmie „Batman V Superman: Dawn of Justice” zobaczymy Henry’ego Cavilla w roli Clarka Kenta/Supermana i Bena Afflecka jako Bruce’a Wayne’a/Batmana. Do obsady dołączyli też Gal Gadot jako Diana Prince/Wonder Woman, Amy Adams, Laurence Fishburne i Diane Lane, Jesse Eisenberg jako Lex Luthor, Jeremy Irons jako Alfred, i Holly Hunter. Jason Momoa pojawi się jako Aquaman.

„Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” zagości na ekranach kin 25 Marca 2016.