Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hobbit – nowy plakat!

Peter Jackson zaprezentował kolejny oficjalny plakat pierwszej części trylogii fantasy pt. „Hobbit: Niezwykła podróż”.

„Hobbit” opowiada o przygodzie Bilbo Bagginsa, który wyrusza na wyprawę, by odzyskać krasnoludzkie Królestwo Ereboru, dawno temu spustoszone przez smoka Smauga. Bilbo podróżuje razem z drużyną 13 krasnoludów, dowodzoną przez legendarnego wojownika, Thorina Dębową Tarczę i czarodzieja Gandalfa Szarego.

Zanim dotrą do celu na wschodzie, bohaterowie muszą najpierw uciec z tunelów goblinów. Bilbo poznaje tam stworzenie, które zmieni jego życie na zawsze… Golluma. Zaskakując stwora, zdobywa jego cenny pierścień, który ma nieoczekiwane i użyteczne właściwości. Prosty, złoty pierścień jest powiązany z losem Śródziemia w sposób, w jaki Bilbo nie jest w stanie pojąć.

W obsadzie znajdują się: Ian McKellen  jako Gandalf, Martin Freeman  jako Bilbo Baggins, Cate Blanchett jako Galadriela, Orlando Bloom jako Legolas, Ian Holm jako starszy Bilbo, Christopher Lee jako Saruman, Hugo Weaving  jako Elrond, Elijah Wood  jako Frodo, Andy Serkis  jako Gollum oraz Richard Armitage, Jed Brophy, Adam Brown, John Callen, Stephen Fry, Ryan Gage, Mark Hadlow, Peter Hambleton, Stephen Hunter, William Kircher, Sylvester McCoy, Bret McKenzie, Graham McTavish, Mike Mizrahi, James Nesbitt, Dean O’Gorman, Lee Pace, Mikael Persbrandt, Conan Stevens, Ken Stott, Jeffrey Thomas, Evangeline Lilly, Benedict Cumberbatch, Luke Evans i Aidan Turner. Za muzykę oczywiście odpowiada Howard Shore.

Przypomnijmy, że Peter Jackson podkreślał, że jego filmy nie są oparte tylko i wyłącznie na książce „Hobbit”, lecz także na ogromnej ilości materiałów samego Tolkiena.
Premiera pierwszej części w grudniu 2012 roku. Druga część rok później, a wielki finał w lipcu 2014 r

hobbitnew2