Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hollywood szykuje remake Podpalaczki

Powieść „Podpalaczka” od Stephena Kinga doczeka się nowej wersji. Tym razem reżyserią zajmie się Akiva Goldsman.

„Podpalaczka” („Firestarter”) zadebiutowała w 1980 roku, a w Polsce ukazała się m.in. nakładem wydawnictwa Albatros. Poniżej oficjalny opis powieści:

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwalając sobie wstrzyknąć Próbę Sześć – rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną, w rzeczywistości niebezpieczny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach – zostali nieświadomie wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię. Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Po zamordowaniu Vicky przez agentów Sklepiku, nie chcąc, by Charlie stała się kolejnym „królikiem doświadczalnym” CIA, Andy decyduje się na ucieczkę. Pościg za dwójką zbiegów prowadzi John Rainbird, zabójca na usługach Sklepiku, dla którego zabicie dziecka staje się celem samym w sobie. Czy Charlie użyje pirokinetycznej mocy, by ocalić siebie i ojca? Zdaniem naukowców, byłaby nawet w stanie samoczynnie doprowadzić do eksplozji atomowej…

Goldsman wyreżyseruje nową odsłonę „Podpalaczki” na zlecenie wytwórni Blumhouse. Poprzednio „Podpalaczka” gościła na ekranach w 1984 roku, a w tytułową postać wcieliła się młodziutka Drew Barrymore. Jak na razie nie poznaliśmy daty premiery filmu Goldsmana.