Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Hugo Weaving o roli Red Skulla

Wcielenie się w postać Red Skulla w filmie „Captain America: Pierwsze starcie” było prawdopodobnie jedną z bardziej ikonicznych roli Hugo Weavinga. A teraz wszystko wskazuje na to, że aktor powróci do MCU i swojej roli – bowiem naprawdę była to dla niego świetna zabawa!

Myślałem, że mega zabawne będzie zagrać klasycznego super-nazistę, kogoś, kto uważa, że Hitler był słabiakiem! Doskonale się bawiłem grając tę postać. Cieszyłem się skandalicznością faktu, że zatrudnili mnie z powodu mojego niemieckiego akcentu, bawiłem się tą niezwykłą maską i kostiumem, choć było w nim niesamowicie gorąco. Lubię pracować z maskami, lubię próbować je ożywiać i ujawniać pewne rzeczy, których same nie są w stanie przekazać. „V jak Vendetta” jest kolejnym tego przykładem, ale tam było mniej rozrywki w porównaniu z możliwościami, jakie dała mi maska Red Skulla. – zdradził w jednym z wywiadów Weaving.

Aktor został niedawno zapytany o to, czy jego postać pojawi się w „Aveners: Infinity War”:

Z Marvelem jest całkiem prosta sprawa: zaakceptować umowę i bawić się jazdą. To nie jest skomplikowane zadanie dla aktora, ale z drugiej strony trudność uniwersum Marvela polega na utrzymaniu połączenia wymiaru ludzkiego z tak niezwykłym, technologicznym wszechświatem. Nie wiem jak to mogłoby współgrać ze soba, jeżeli chodzi o mój powrót i zrobienie kolejnego filmu. Nie jestem pewien, jakie mają plany wobec Red Skulla. – wyjaśnia aktor.

Premiera „Avengers: Infinity War” zapowiedziana jest na 4 maja 2018 roku.