Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

I nie ma mocnych na Iniemamocnych 2!

W amerykańskim box office rządzi rodzinka superbohaterów, „Iniemamocni 2”, którą w światowym zestawieniu gonią dinozaury – „Jurassic World: Fallen Kingdom”.

„Iniemamocni 2” na otwarciu zgarnęli w USA 180 mln dolarów, a dodając ponad 53 mln dolarów wpływów z zagranicy (animacja czeka na swoją premierę w większości krajów), film zarobił dla Pixara 233 mln. Taki wynik zapewnił produkcji tytuł filmu z najlepszym otwarciem w historii studia – zdetronizował dotychczasową królową, „Gdzie jest Dory?” (z wynikiem 135 mln na otwarciu).

Na drugim miejscu weekendowego zestawienia w Stanach Zjednoczonych znalazła się produkcja Warner Bros. „Ocean’s 8”, która zaliczyła 53% spadek oglądalności w 2 tygodniu po premierze. Film w reżyserii Gary’ego Rossa zarobił do tej pory 79,1 mln dolarów w USA, a łącznie zgromadził na swoim koncie 115,9 mln. Podium zamyka komedia dla dorosłych pt. „Tag”. Film Eda Helmsa zarobił dla Warner Bros. w premierowy weekend 16,1 mln dolarów. Do TOP5 w USA załapał się także „Solo: A Star Wars Story” z wynikiem 9 mln dolarów w 4 tygodniu po premierze oraz „Deadpool 2” (8,8 mln w 5 tygodniu na ekranach).

Jeśli zaś chodzi o światowy box office, to prym wiodą dinozaury. Dzięki Chinom “Jurassic World: Upadłe królestwo” w 2 tygodniu po premierze zanotowało lepszy wynik niż na otwarciu – 172,9 mln dolarów. Obraz zgromadził na swoim koncie do tej pory łączną kwotę 372 mln dolarów (nie znamy jeszcze dokładnych szacunków z USA). Na 2. miejscu zestawienia uplasowała się animacja „Iniemamocni 2”, a 3. miejsce zajmuje „Ocean’s 8”.

iniemamocni 2 p

Źródło: boxofficemojo.com