Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Idris Elba broni Mrocznej Wieży

Aktor wcielający się w główną rolę w widowisku „Mroczna Wieża”, które powstało w oparciu o prozę Stephena Kinga, zabrał głos w sprawie krytyki obrazu. Film, choć był wyczekiwany przez fanów twórczości Kinga i zapowiadał się obiecująco, to ostatecznie zebrał bardzo wiele niepochlebnych recenzji.

W wywiadzie z Mashable, Idris Elba zaprezentował bardzo swobodne, wręcz beztroskie podejście do negatywnego odbioru swojego najnowszego filmu:

Ostatecznie każdy ma swoje zdanie i to jest w porządku. Zdawałem sobie sprawę, podobnie jak każdy, kto zna się choć trochę na literaturze, że „Mroczna Wieża” jest niełatwa do streszczenia i tym trudniejsza do przeniesienia na ekrany. Dopóki choć jeden z recenzentów nie stworzy jakiejś niesamowicie udanej adaptacji filmowej, to nie chcę słuchać tego, co ma do powiedzenia. – powiedział aktor.

„Mroczna wieża”, którą wyreżyserował Nikolaj Arcel nie została zbyt dobrze przyjęta w USA, gdzie zarobiła jedynie 49,3 mln dolarów. Niewiele lepiej poradziła sobie też w skali globalnej. Łączne wpływy filmu wynoszą na chwilę obecną jedynie 107,4 mln dolarów przy 60 mln budżecie.