Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Idris Elba najlepszym możliwym Rolandem Deschainem

O tym castingu mówiło się od jakiegoś czasu. W tej chwili zdaje się być już właściwie całkowicie pewne, że Idris Elba zagra w ekranizacji „Mrocznej Wieży” Stephena Kinga. U udziale aktora mówił scenarzysta i producent Akiva Goldsmith.

Akiva Goldsmith podchodzi niezwykle entuzjastycznie do angażu Elby:

Wydaje mi się, że Idris Elba to najlepszy możliwy pomysł na obsadzenie Rolanda i jestem niezmiernie dumny ze współpracy z nim przy tym przedsięwzięciu, bo uważam, że to świetny aktor i jestem bardzo podekscytowany jego prawdopodobnym udziałem – mówi Goldsman. Dodaje, że rzecz, którą należy się przejmować, to poprowadzenie narracji, a wygląd aktora nie zaszkodzi materiałowi źródłowemu.

Dla mnie casting to ekstrapolacja. Aktor grający rolę, a dana postać, czy to prawdziwa, czy fikcyjna, to co innego. Film to nie życie ani nie książka. Myślę, że jako twórcy dokonujemy interpretacji i w dowolnym momencie możecie się z nią zgodzić. Ale zachęcamy, abyście kierowali się wnikliwą, estetyczną akceptacją oraz otwartością, a nie uprzedzeniami – mówi Goldsman.

Także sam Stephen King nie ma nic przeciwko takiemu obsadzeniu roli:

Dla mnie nie ma znaczenia kolor skóry rewolwerowca. Ważne jest, jak szybko potrafi pociągnąć za spust… i to, że troszczy się o swój ka-tet – napisał mistrz horroru na Twitterze.

„Mroczna Wieża” to ośmiotomowy cykl, który Stephen King zaczął pisać w 1970 roku. Na ekranie ponury alternatywny świat łączący western, fantastykę naukową i opowieść grozy zobaczymy, według zapowiedzi, w styczniu 2017. Obraz wyreżyseruje, jak również będzie współtwórcą scenariusza, pochodzący z Kopenhagi Nikolaj Arcel (m. in. scenariusz: „Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, scenariusz i reżyseria:„Kochanek królowej”).

Źródło: www.denofgeek.us