Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Idris Elba zapowiada Mroczną Wieżę

Po niemal dekadzie przestoju w produkcji, filmowa adaptacja “Mrocznej Wieży” Stephena Kinga w kwietniu tego roku w końcu ruszyła. Główną rolę Rolanda Deschaina zagra Idris Elba – aktor zamieścił niedawno na swoim Twitterze post dotyczący swojej postaci.

 

Na obrazku mamy napis: „Zapamiętaj twarz swojego ojca”, a podpis głosi „Jestem Roland, syn Stevena, syn Henry’ego, prawdziwy potomek Artura. I nie zapomniałem”.

Bohater filmu to ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy, który przemierza postapokaliptyczne pustkowia w poszukiwaniu tytułowej mrocznej wieży.

U boku Idrisa Elby zagra Matthew McConaughey, który wcieli się w rolę głównego antagonisty – Randalla Flagga/Waltera Padicka, czyli Człowieka w Czerni (The Man in Black). W pomocnika Rolanda, Jake’a Chambersa, wcieli się Tom Taylor. Jackie Earle Haley zagra lidera wampirów Sayre’a.

Reżyserem filmu jest Nikolaj Arcel („Królewska gra”, „Cała prawda o mężczyznach”, „Kochanek królowej”), a scenariuszem zajęli się Akiva Goldsman i Jeff Pinkner.

„Mroczna wieża” wejdzie do kin 17 lutego 2017.