Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Igrzyska śmierci (zwiastun)

Pojawił się pierwszy zwiastun jednego z najbardziej oczekiwanych filmów 2012 roku pt. „Igrzyska śmierci”. Jest to adaptacja antyutopijnej trylogii Suzanne Collins o igrzyskach, w których ludzie walczą ku chwale dystryktów.

Film oparty na antyutopijnej trylogii pisarki Suzanne Collins, opowiada o igrzyskach, na których walczą nastolatkowie ku chwale dystryktów, z których pochodzą. Premiera filmu w Polsce i na świecie zapowiedziana jest na 23 marca 2012 r.

Każdego roku na ruinach kontynentu, który niegdyś nazywany był Ameryką Północną, rozgrywa się bratobójcza walka. Naród Panem wysyła chłopca i dziewczynę z każdego z dwunastu dystryktów, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci. Bohaterem Igrzysk zostaje ostatnia osoba, która utrzyma się przy życiu. W przeciwieństwie do przeszkolonych zawodników, Katniss (Jennifer Lawrence) zdana jest wyłącznie na własne instynkty oraz przewodnictwo byłego mistrza (Woody Harrelson). Jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych…

W obsadzie są Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Wes Bentley, Elizabeth Banks, Dayo Okeniyi, Amandla Stenberg, Jack Quaid, Leven Rambin, Willow Shields, Paula Malcomson, Ian Nelson, Kalia Prescott, Ethan Jamieson, Tara Macken, Chris Mark, Jacqueline Emerson, Ashton Moio, Kara Petersen, Sam Ly, Leigha Hancock, Samuel Tan, Mackenzie Lintz, Imanol Yepez-Frias, Annie Thurman, Stanley Tucci, Woody Harrelson, Latarsha Rose, Brooke Bundy, Lenny Kravitz, Toby Jones, Amber Chaney, Kimiko Gelman, Nelson Ascencio i Donald Sutherland.
Eksperci przepowiadają, że „Igrzyska śmierci” rozpocznie serię, która osiągnie sukces porównywany do „Harry’ego Pottera” i „Sagi Zmierzch”.

 

{youtube}nib8yrRcuYM{/youtube}