Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ile wyniosła gaża Gal Gadot za rolę Wonder Woman?

Biorąc pod uwagę świetne recenzje i znakomite wyniki solowego filmu „Wonder Woman” w box office, aktorka zarobiła zaskakująco mało za swoją rolę w widowiskach DCEU.

Gadot za ekranową kreację Wonder Woman w trzech pierwszy filmach od Warner Bros i DC zarobiła dość mało, jak na standardy hollywoodzkich superprodukcji. Zwłaszcza, jeśli porównamy jej zarobki z gażami innych aktorów z uniwersum DCEU.

„Wonder Woman” okazała się być kasowym sukcesem. Przyciągnęła do kin rzesze fanów, którzy zostawili w kinach już ponad 573 mln dolarów. Nieoceniony wkład miała tutaj sama Gal Gadot. Ile aktorka łącznie zarobiła występując w ekranizacjach komiksów DC? Okazuje się, że za każdą z trzech dotychczasowych produkcji – „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Wonder Woman” i „Liga Sprawiedliwości” – Gadot zarobiła 300 tysięcy dolarów. Jest to kwota dość mała jak na hollywoodzkie standardy. Tym bardziej, że Henry Cavill za występ w „Człowieku ze stali” zgarnął 14 mln dolarów. Różnica bardziej niż znacząca.