Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Indiana Jones 5 w magazynie Empire | Ford i Mikkelsen na oficjalnych zdjęciach

Rusza kampania promocyjna piątej odsłony przygód Indiany Jonesa. Zobaczcie jak prezentują się Harrison Ford i Mads Mikkelsen, gwiazdy nadchodzącego widowiska.

Harrison Ford, , powracający w roli tytułowego archeologa-awanturnika, pojawił się na okładkach Empire promując piątą część filmu „Indiana Jones”. W najnowszym numerze magazyn zamieścił też obszerny artykuł poświęcony widowisku. Dzięki Empire dowiedzieliśmy się kiedy rozgrywa się akcja filmu, z kim będzie musiał zmierzyć się główny bohater, a także kogo gra Mads Mikkelsen.

Akcja piątej części została osadzona w 1969 roku, podczas wyścigu kosmicznego między USA i ZSRR.

– To fakt, że program lądowania na Księżycu był kierowany przez grupę naukowców-eksnazistów. Pojawia się pytanie, czy tak naprawdę byli eks?

– pyta retorycznie współscenarzysta filmu, Jez Butterworth.

Mads Mikkelsen sportretuje nazistowskiego naukowca, Vollera. Aktor zdradził co nieco o swojej postaci:

– To człowiek, który chce naprawić błędy przeszłości. Jest coś, co może sprawić, że świat będzie o lepszym miejscem do życia i Voller pragnie położyć na tym ręce.

Obok Forda i Mikkelsena w „Indiana Jones 5” pojawią się też John Rhys-Davies, Antonio Banderas, Shaunette Renée Wilson, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson, Toby Jones oraz Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”), która ma wcielić się w towarzyszkę przygód słynnego archeologa, a także jego potencjalną następczynię.

Za kamerą widowiska stanął James Mangold („Logan: Wolverine”). Scenariusz przygotowali Jez i John-Henry Butterworthowie („Na skraju jutra”), a muzykę stworzył etatowy kompozytor cyklu, John Williams.

Premiera „Indiana Jones 5” jest planowana na 30 czerwca 2023 roku. Pierwszy zwiastun mamy zobaczyć już w przyszłym miesiącu, przed seansami „Avatara: Istoty wody”.