Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Iron Man w stylu Jamesa Bonda?

Kevin Faige z Marvela wyjawił ewentualne plany na przyszłość filmów o Iron Manie, gdy Robert Downey Jr. zrezygnuje ze swojej roli.

Obecnie wiemy, że aktorzy podpisują umowy z Marvelem na role w sporej ilości kolejnych części. Na przykład Samuel L. Jackson ma kontrakt na rolę Nicka Fury’ego w 9 filmach. Robert Downey Jr. zaczynał pracę nad Iron Manem we wczesnym etapie ustalania strategii rozwoju filmów Marvela, więc tak naprawdę nie wiadomo, na ile obrazów ma podpisany kontrakt.

Feige jest pewny, że aktorowi po jakimś czasie nie będzie chciało się zagrać w Iron Man 9, więc w rozmowie z zachodnimi dziennikarzami zdradził plan studia na taką ewentualność. Nie dokonywaliby restartu serii, tylko zmienialiby aktora, tak jak od dekady robią to twórcy serii o Jamesie Bondzie:

Myślę, że filmy o Bondzie są dobrym przykładem. Powiem tak: Mam nadzieję, że Downey zrobi dla nas wiele filmów w roli Starka. Jeśli i kiedy zrezygnuje, a ja wciąż będę odpowiedzialny za te produkcje, nie zabierzemy go z powrotem do Afganistanu i nie zranimy. Zmienimy go w stylu Jamesa Bonda.

Na razie jest to odległy plan i raczej w Iron Manie 3 czy Avengers 2 na pewno zobaczymy Roberta Downeya Jr.