Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

J.J. Abrams ma nadzieję na nominację do Oscara dla Harrisona Forda

W najbliższy piątek poznamy nominacje do Oscarów. Jak donosi Entertainment Weekly, J.J. Abrams ma nadzieję, żeby wśród pretendentów do statuetki znalazł się jeden z członków obsady „Przebudzenia Mocy”.

Reżyser wyraził swoją nadzieję w następującej wypowiedzi:

Są pewni ludzie, którzy na to zasługują. I byłoby wspaniale, gdyby dostali statuetkę. Dla mnie praca nad tym filmem sama w sobie była czymś, co nie potrzebuje żadnego uznania ponadto, że film jest gotowy i ludziom się podoba. Ale są osoby, które jeśli nie dostaną nominacji, będę zawiedziony, by uważam, że spisały się wzorowo – mówi J.J. Abrams.

Reżyser nie wymienił co prawda wprost żadnego nazwiska, jego wypowiedzi zdają się jednak wyraźnie sugerować, że nie kogo innego, jak Harrisona Forda ma na myśli.

Szczerze mówiąc, wydaje się oczywiste, kto zasługuje na takie uznanie. Nawet jeśli nic go to nie obchodzi – mówi.

Cóż, nawet jeśli wśród drugoplanowych ról w ubiegłorocznych filmach Amerykańska Akademia Filmowa znajdzie kogoś, kto dał wybitniejszy popis aktorskiego talentu i ekspresji niż rola w Epizodzie VII Gwiezdnych Wojen. Harrison Ford po raz pierwszy zagrał Hana Solo prawie 40 lat temu i od tego czasu pozostaje on jednym z najbardziej uwielbianych filmowych bohaterów. A to z pewnością coś, co zasługuje na uznanie.

Więcej możecie przeczytać tutaj.