Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

J.J. Abrams ma nadzieję na rychłą zapowiedź filmu na podstawie gry Portal

W 2013 roku J.J. Abrams i Gabe Newell ogłosili partnerstwo pomiędzy Bad Robot i Valve, które miało zaowocować nie tylko ideą wspólnych gier, ale także filmów – dokładnie “Half-Life” i “Portal”.

Od tamtej pory pojawiało się kilka doniesień o pracach nad projektem, ale wydawać by się mogło, że produkcja raczej stanęła w miejscu. Tym razem w jednym z wywiadów Abrams zapowiedział, że w toku są spotkania ze scenarzystami i wkrótce może dojść do oficjalnej zapowiedzi ekranizacji “Portalu”:

W przyszłym tygodniu spotykamy się z Valve. Działamy aktywnie, mam nadzieję na zapowiedź “Portalu” w najbliższej przyszłości. Prowadzimy bardzo ciekawe dyskusje z potencjalnymi scenarzystami. To świetne uczucie, rozmawiać z kimś, kto po prostu w pełni czuje temat. – zapowiedział Abrams.

Pierwsza gra z serii “Half Life” pojawiła się w 1988 i opowiadała o naukowcu, który otwiera przestrzeń pomiędzy Nowym Meksykiem a światem potworów o nazwie Xen.

“Portal” ujrzał światło dzienne w 2007 roku i jest osadzony w tym samym uniwersum co “Half-Life”. W grze tester imieniem Chell musi prześwietlić laboratorium konkurencyjnej firmy, a pomaga mu w tym urządzenie otwierające portale w przestrzeni. Gra doczekała się sequela w 2011.