Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

J.K. Rowling i Daniel Radcliffe o Alanie Rickmanie

Wielu fanów z pewnością pamięta Alana Rickmana głównie z roli Hansa Grubera w „Szklanej Pułapce”, ale jeszcze więcej kojarzy go z postacią Severusa Snape’a w serii o „Harrym Potterze”. Autorka książek o młodym czarodzieju, J.K. Rowling i aktor, Daniel Radcliffe odnieśli się do śmierci Rickmana.

Tutaj znajdziecie kilka tweet’ów, które zamieściła Rowling, zasmucona wieścią o śmierci aktora:

tweety Rowling

A poniżej możecie przeczytać oświadczenie Daniela Radcliffe’a na jego Google Plus:

Alan Rickman to bez wątpienia jeden z najlepszych aktorów, z jakimi pracowałem. Jest ponadto jednym z najlojalniejszych i najbardziej wspierających ludzi, których spotkałem w przemyśle filmowym. Bardzo mnie wspierał, nie tylko na planie, ale i lata po Potterze. Jestem w zasadzie pewny, że obejrzał wszystko, co zrobiłem kiedykolwiek na scenach w Londynie i Nowym Jorku – a wcale nie musiał. Wiem, że inni przyjaciele Alana, którzy znają go o wiele dłużej niż ja, mogliby powiedzieć: “nie ważne, gdzie na świecie się znajduje ani jak bardzo jest zajęty, jeżeli tego potrzebujesz, to się pojawi.”

Ludzie kreują postrzeganie aktora bazując na jego rolach, więc niektórych pewnie zadziwi, jak jego charakter nie zgadzał się z usposobieniem bohaterów, których przyszło mu grać. Alan był niesamowicie miłym, hojnym i zabawnym człowiekiem.

Jako aktor był jednym z pierwszych dorosłych na planie „Pottera”, którzy traktowali mnie jako współpracownika, a nie dziecko. Współpraca z nim była dla mnie bardzo kształcąca i wyniosłem z niej lekcje na resztę mojego życia i kariery. Filmy i sceny teatrów dotknęła ogromna strata – wielkiego człowieka i wielkiego aktora.