Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

J.K. Rowling o sekrecie Severusa Snape’a

 

Fani Harry’ego Pottera przez lata spekulowali na temat tego, że Alan Rickman zna jakiś sekret Snape’a, którego nie ujawnił światu. Sam producent „Insygniów Śmierci”, David Heyman, przyznał, że Rickman nie raz wyrażał sprzeciw wobec tego, czego chciał od niego reżyser. Aktor przyznał, że przed rozpoczęciem zdjęć do tej części Harry’ego Pottera rozmawiał z J.K. Rowling, aby jak najlepiej zrozumieć odgrywaną przez siebie rolę. Okazuje się, że autorka przekazała mu bardzo istotną informację.

Alan Rickman nigdy nie ujawnił, co dokładnie powiedziała mu Rowling. Wyznał jedynie tyle, że nie było to związane z samą fabułą, jednak dla niego miało to kluczowe znaczenie. Jedna z fanek postanowiła niedawno zapytać Rowling za pośrednictwem Twittera, co też przekazała ona Rickmanowi na temat Severusa Snape. Padła następująca odpowiedź:

Powiedziałam Alanowi, co kryje się za słowem „always”.

Fragment książki „Harry Potter i Insygnia Śmierci”:

– Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeź.
– To bardzo wzruszające, Severusie – powiedział z powagą Dumbledore. – A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
– Jego losem? – wykrzyknął Snape. – Expecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape’a. Oczy miał pełne łez.
– Przez te wszystkie lata?
– Zawsze.

Tej sceny chyba nikomu nie trzeba przypominać, prawda?

 

 

via GIPHY