Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

J.K. Rowling ukończyła scenariusz do kontynuacji Fantastycznych zwierząt!

W temacie potterowskim jest ostatnio bardzo, bardzo głośno. Na deski teatru trafiła sztuka „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, a fani, którzy nie załapali się na bilety lub nie mogli sobie pozwolić na daleką podróż, wyczekują premiery książkowej scenariusza.

Natomiast już 18 listopada do kin trafi film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” opowiadający historię Newtona Scamandra – który w serii potterowskiej wystąpił jako autor książki „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Powieść ta ukazała się też w prawdziwym świecie, a zyski z niej J.K. Rowling przeznaczyła na cele charytatywne.

Gdzieś pomiędzy tymi informacjami dowiedzieliśmy się o nowych wydaniach serii książek o przygodach Harry’ego Pottera: jednym odmienionym i drugim bogato ilustrowanym.

I wszystko wskazuje na to, że tendencja ta się utrzyma! J.K. Rowling zdradziła, że ukończyła już scenariusz do drugiej części przygód Newtona Scamandra oraz ma pomysł na trzecią część. Reżyseruje David Yates, który jest zachwycony tym, że pracuje na oryginalnym tekście Rowling, a nie jego adaptacjach.