Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

J.K. Rowling w ogniu krytyki za Dumbledore’a w The Crimes of Grindelwald


 

Pisarka zabrała głos w sprawie zarzutów, jakie wysuwają w kierunku widowiska „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” fani. W filmie postać Dumbledore’a nie będzie otwarcie homoseksualistą, co zapowiedział we wcześniejszych wywiadach David Yates. Takie rozwiązanie nie spodobało się części fanów.

Autorka cyklu o Harrym Potterze i twórczyni scenariusza do filmu, już lata temu zdradziła, że mag Albuse Dumbledore był gejem. Teraz jednak została zarzucona negatywnymi wypowiedziami fanów, którzy po słowach Yatesa krytykują pisarkę, że w filmie nie zostanie poruszony wątek homoseksualnego romansu Dumbledore’a i Grindelwalda. Co na to sama Rowling?

Jestem szkalowana za wywiad, którego nie udzieliłam. Szkalowana za scenariusz, którego jestem autorką, bedący częścią większej opowieści, a którego żadna z owych oburzonych osób nie widziała na oczy… To rzeczywiście całkiem zabawne. A wiecie co jest jeszcze większą frajdą? – tutaj za komentarz autorki posłużył GIF z mężczyzną, który wycisza dźwięk pilotem.