Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jack Black o Jumanji i Robinie Williamsie

Wielu widzów pokochało Robina Williamsa za jego rolę w „Jumanji: Welcome to the Jungle” w 1995 roku. Niebawem pojawi się sequel tej genialnej produkcji i okazuje się, że grający tam Dwayne Johnson chce oddać hołd Williamsowi. Nie było jednak wiadomo w jaki sposób, ale inny aktor, Jack Black, postanowił wyjaśnić, w jaki sposób postać Williamsa, czyli Alan Parrish, wpasuje się w nową fabułę. Black wciela się w postać profesora Shelly’ego Oberona.

Badamy dżunglę i staramy się wygrać grę: to kwestia życia i śmierci. Ale kiedy tam jesteśmy, znajdujemy wskazówki pozostawione przez Alana Parrisha. Zbudował dom w środku dżungli. To tak, jakby tam był i nam pomagał, choć tak naprawdę go nie ma. – wyjaśnia aktor.

A jaka jest główna różnica pomiędzy pierwszą częścią a jej sequelem?

W oryginalnej wersji nigdy nie zobaczyliście świata wewnątrz. Ale ten film rozgrywa się w samym sercu dżungli Jumanji. To najlepsza część tego filmu – możemy przenieść widzów do sekretnego i wspaniałego świata, pełnego piękna i niebezpieczeństw. – dodaje Black.

W nowej przygodzie Jumanji czwórka dzieciaków odkrywa starą konsolę do gier i zatraca się w jednej z gier, której akcja rozgrywa się w dżungli – stają się dorosłymi awatarami, które wybrali. Jednakże szybko odkrywają, że Jumanji to nie jest zwykła gra – to walka o przetrwanie. Aby pokonać grę i wrócić do realnego świata, muszą wybrać się w najniebezpieczniejszą podróż ich życia, odkryć to, co pozostawił 20 lat temu Alan Parrish, zmienić sposób myślenia – inaczej utkną w tej grze na zawsze.

Jumanji new cast

Premiera 20 grudnia!