Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jackie Chan i Owen Wilson powrócą w Shanghai Dawn

W 2000 roku Jackie Chan i Owen Wilson pojawili się razem w „Kowboj z Szanghaju”, prezentując bardziej komediową stroną Westernu. W związku z pozytywnym odbiorem filmu ze strony widzów i krytyków, w 2003 uderzyli ponownie, tym razem w „Rycerze z Szanghaju”, ale tym razem nie poszło już tak dobrze. Jednak teraz, 13 lat później, okazuje się, że być może doczekamy się 3 części ich przygód w reżyserii Jareda Hessa.

Potwierdzony został jego udział w filmie, który będzie nosił tytuł „Shanghai Dawn”. Jackie Chan i Owen Wilson obecnie prowadzą negocjacje dotyczące ich powrotu do tych ról. Co do samej fabuły – na chwilę obecną nie ujawniono żadnych szczegółów, nawet minimalnego zarysu. Wiemy jedynie, że scenariusz mają napisać Theodore Riley oraz Aaron Buchsbaum, choć historię tworzą Miles Milar i Alfred Gough, znani z poprzednich części.

Fabuła pierwszej części opowiada o uprowadzeniu dla okupu Księżniczki Pei Pei na Dziki Zachód. Cesarz wysyła za nią swoje siły zbrojne, w tym Chona Wanga (Jackie Chan), które mają sprowadzić ją do domu. Chon Wang podczas tej drogi boryka się z wieloma problemami i spotyka Roya O’Bannona (Owen Wilson), szefa gangu opryszków, którzy zaatakowali pociąg pasażerski, w wyniku czego zginął wuj Chona. Niespodziewanie łączą oni siły i próbują razem uratować księżniczkę Chin.