Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jak Alita radzi sobie w Podziemiu?

Studio 20th Century Fox zaprezentowało kolejny fragment widowiska „Alita: Battle Angel”. W klipie pt. „Underworld” możemy zobaczyć jak tytułowa bohaterka odnajduje się w Podziemiu, gdzie będzie zmuszona walczyć o przetrwanie.

Film wyreżyserował Robert Rodriguez na podstawie scenariusza stworzonego we współpracy z Laetą Kalogridis i Jamesem Cameronem. Film jest adaptacją mangi Yukito Kishiro. W głównej roli zobaczymy Rosę Salazar, a obok niej na ekranie pojawią się Christoph Waltz, Ed Skrein, Jackie Earle Haley, Mahershala Ali oraz Keean Johnson.

Oficjalny opis widowiska „Alita: Battle Angel”:

Alita (Rosa Salazar) budzi się bez pamięci w świecie przyszłości, którego nie poznaje. Opiekę nad nią roztacza Ido (Christoph Waltz), sympatyczny doktor, który uświadamia sobie, że w ciele porzuconego cyborga kryje się serce i dusza młodej kobiety o niezwykłej przeszłości. Alita uczy się nowego życia na ulicach zdradliwego Miasta Złomu. Podczas gdy Ido stara się chronić ją przed jej własną tajemniczą historią, nowy przyjaciel Ality, Hugo (Keean Johnson), twierdzi, że zna sposób, by przywrócić jej pamięć. Dopiero, gdy potężne, śmiertelnie niebezpieczne i skorumpowane siły, które rządzą miastem, rzucają jej wyzwanie, Alita odkrywa klucz do swej przeszłości – posiada niezwykłe zdolności bojowe, a ci, którzy stoją u władzy, nie cofną się przed niczym, by przejąć nad nimi kontrolę. Jeśli Alicie uda się stawić im czoło, może ocalić swych przyjaciół, rodzinę i świat, który zdążyła pokochać.

„Alita: Battle Angel” w polskich kinach pojawi się 14 lutego 2019 roku.