Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jak będzie wyglądał Batmobil w Batman v Superman?

Promocja najnowszego filmu od Warner Bros. Pictures i DC Entertainment się rozkręca. Dziś możemy zobaczyć nowe zdjęcie przedstawiające specjalnie przygotowaną do filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” nową odsłonę Batmobilu!

fwfwv7u1 nu75x2

O pracy nad nowym pojazdem Batmana swego czasu wypowiadał się jego twórca  – Patrick Tatopoulos:

„To był naprawdę emocjonalny proces – wszystko skupia się na tym, żeby się wczuć. Pokazałem go Zackowi a on powiedział ‘Spoko’. Czasami po prostu coś komuś spasuje. Te filmy są bardzo ugruntowane. Będzie mnóstwo CG, ale także kilka normalnych rzeczy – szczególnie w przypadku Batmana. Oczywiście budowanie samochodu od podstaw jest nie lada wyzwaniem. Auto jeździ, skacze, robi prawie wszystko. Mieliśmy najlepszych ludzi. (…) Batmobile bardzo często miały niskie zawieszenie, to takie klasyczne. Jednak nie było to dla nas w pełni komfortowe. Pomyślałem, że Tumbler był rewolucyjnym projektem, z bardzo wysokim zawieszeniem. Chciałem stworzyć kombinację tych dwóch pojazdów. Chciałem również coś w stylu motocykla: wielkie koła, zawieszenie, dobry wydech.”

W „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” pojawią się: Henry Cavill, Ben Affleck, Amy Adams, Gal Gadot, Jason Momoa, Jesse Eisenberg i Jeremy Irons. Reżyseruje Zack Snyder, scenariusz napisał Chris Terrio wspólnie z Davidem S. Goyerem.

Światowa premiera filmu została zaplanowana na 26 marca 2016, polska zaś na 1 kwietnia 2016.