Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jak długo Ben Affleck będzie Batmanem?

Już w najbliższy weekend w kinach zadebiutuje najnowsze widowisko ze świata DC Comics, „Liga Sprawiedliwości”, gdzie zobaczymy m.in. Bena Afflecka. Od sukcesu kasowego tej produkcji zależeć może przyszłość aktora w DCEU, który nadal rozważa czy dalej chce grać Mrocznego Rycerza.

Zamieszanie wokół Afflecka i jego uczestnictwa w produkcjach ze świata DC Comics, trwa już od kilku miesięcy. Najwięcej niewiadomych pojawia się w przypadku planowanego solowego filmu Mrocznego Rycerza, „The Batman”. Jednak aktor zobowiązał się w kontrakcie z Warner Bros. Pictures do pięciokrotnego wcielenia się w Batmana. Występ w „Lidze Sprawiedliwości” to jego trzecia produkcja, w której wciela się w tego herosa.

Ostatnio Affleck udzielił wywiadu USA Today, podczas którego wyjawił, że wciąż ma wątpliwości co do pozostania częścią DCEU:

Jest to coś, nad czym rozmyślam. Nie możesz namyślać się przez wieczność, dlatego też szukam odpowiedniego i fajny sposób, aby wycofać się. – zapowiedział aktor.

Odejście aktora z pewnością wywołałoby wiele problemów i zamieszania dla twórców i całej ekipy pracującej nad filmami z Kinowego Uniwersum DC. Miejmy nadzieję, że DC Films i Warner Bros. Pictures nie będą musiały w najbliższym czasie szukać nowego Batmana.