Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jak sobie radzi Kingsman: Złoty Krąg w światowym box office?

Kontynuacja przygód Eggsy’ego wróciła na pierwsze miejsce światowego zestawienia, a znakomite wyniki zapewniła widowisku premiera w Chinach. Film zadebiutował tam w ostatni weekend i zgarnął 47 mln, co jest wynikiem o blisko 70% lepszym niż w 2014 roku miała pierwsza część. Globalne wpływy „Kingsman: Złoty Krąg” sięgnęły dzięki Chinom kwoty 344,8 mln dolarów.

W amerykańskim box office w ostatni weekend na pierwszym miejscu znalazła się komedia „Tyler Perry’s Boo 2! A Madea Halloween”, która zarobiła dla Lionsgate 21,6 mln dolarów. Drugie miejsce zajął film katastroficzny „Geostorm”, który w USA zarobił 13,3 mln w 2 tygodniu po premierze, a światowe wpływy widowiska wyniosły 62,9 mln. Obraz Dana Devlina radzi sobie zdecydowanie lepiej za granicą niż na rodzimym rynku. Najlepiej został przyjęty w Korei Południowej, gdzie w 5 dni udało mu się zarobić 5,4 mln, a równie dobrze radzi sobie w Rosji (4,9 mln).

Podium box office w USA zamyka horror „Happy Death Day” z wynikiem 9,3 mln, zaliczając jednak 64% spadek oglądalności. Widownię traci również „Blade Runner 2049”, który w weekend zarobił 7,1 mln, gromadząc na swoim koncie kwotę 194,1 mln dolarów. Film Denisa Villeneuve czeka jeszcze na swoją premierę w Chinach, więc Warner Bros. może jeszcze liczyć na poprawę wyników finansowych.

Źródło: boxofficemojo.com