Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jak to jest z Dumbledorem i Grindelwaldem?

Wieść o tym, że coś między Albusem Dumbledorem a Gellertem Grindelwaldem iskrzyło to już chyba dla większości tajemnica poliszynela, tyle tylko, że ani w książkach, ani filmach (nawet tych poświęconych czasom bliskim ich związkowi) ten wątek nie zostaje poruszony – w materiałach dodatkowych na Blu-ray “Fantastycznych zwierząt: Zbrodni Grindelwalda” ta sprawa zostaje nieco rozjaśniona.

J.K. Rowling niejednokrotnie potwierdzała, że między tą dwójką istniała relacja intensywna i silnie emocjonalna, przy tym mająca wymiar seksualny – ten zaś miał być namiętny i żywiołowy. Jednak na przekór fanom zastanawiających się, kiedy na ekranie pojawią się bardziej szczegółowe obrazy ich więzi – szczególnie, że w ani jednym momencie nie widać, aby czarnoksiężnik odwzajemniał uczucia dyrektora Hogwartu – J.K. Rowling powiedziała, że jest zdecydowanie mniej zainteresowana stroną seksualną ich stosunków i woli skupić się na emocjach, czyli tym, co jest najbardziej fascynujące w relacjach międzyludzkich.

Ujawnia za to, że ten związek był pasją, miłością. Ale jak to ze związkami bywa, niezależnie od orientacji i dawania sygnałów, nigdy tak naprawdę nie wiadomo, czy druga osoba odwzajemnia uczucie. Nic pewnego nie wiadomo, za to można wierzyć. Reżyer David Yates z kolei podsumował to słowami: „To opowieść o dwóch mężczyznach, którzy się kochali i ostatecznie muszą ze sobą walczyć. To historia na miarę XXI wieku”.