Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jak wyglądają nowe oryginalne animacje Netflixa?

Netflix podczas międzynarodowego festiwalu filmów animowanych w Annecy zaprezentował nadchodzące oryginalne produkcje animowane, które trafią na platformę pod koniec bieżącego roku i na wiosnę następnego.

Pierwszą z nich jest „Klaus”, szykowany na okres Bożego Narodzenia obraz o Jesperze, młodym listonoszu mieszkającym w Skandynawii, gdzie pewnego dnia dostanie szansę zrobienia czegoś naprawdę wyjątkowego. Jemu przypadnie dostarczenie listów do sławnej, prawie niedostępnej wioski na dalekiej Północy, w której czeka na nie siwobrody twórca zabawek o imieniu Klaus.

Będzie to pierwsza pełnometrażowa animacja Netfliksa. Stworzył ją Sergio Pablosa (współtwórca „Jak ukraść księżyc”). Całość powstała w Madrycie, gdzie artyści połączyli tradycyjne techniki rysunkowej animacji z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Co więcej, dyrektorami artystycznymi są polscy twórcy, Szymon Biernacki i Marcin Jakubowski.

A w angielskojęzycznej obsadzie dubbingowej pojawią się: Jason Schwartzman (Jesper), J.K. Simmons (Klaus), Rashida Jones (Alva), Joan Cusack (Pani Krum), Norm Macdonald (Mogens), Will Sasso (Pan Ellingboe).

Druga z nich to „The Willoughbys”, zabierająca widza do rodziny Willoughby, w której następuje rozłam, gdy samolubni rodzice porzucają własne dzieci. One z kolei muszą połączyć siły, znaleźć swoje miejsce i dopasować swe wartości do współczesnego świata.

W animacji wykorzystano techniki grafiki komputerowej, a sam obraz obecnie dopracowuje studio BRON Animation w Vancouver. Nad projektem czuwa Kris Pearn („Klopsiki kontratakują”), adaptując słynną książkę Lois Lowry („Dawca”).

W obsadzie głosowej w USA znaleźli się: Ricky Gervais (Cat), Maya Rudolph (Nanny), Will Forte (Tim), Martin Short (Ojciec), Alessia Cara (Jane) i Jane Krakowski (Matka), Sean Cullen (Barnabowie).


Źródło: netflix.com