Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jak wytresować smoka 3 zadebiutuje z opóźnieniem

Mamy niezbyt dobre wieści dla tych, którzy stęsknili się za przygodami Czkawki i Szczerbatka. DreamWorks Animation ogłosiło, że data premiery „Jak wytresować smoka 3” została przesunięta z 18 maja 2018 roku na 1 marca 2019. Film pojawi się tydzień przed wyczekiwaną produkcją Marvela, „Captain Marvel” z Brie Larson w roli głównej.

Oto oficjalny zarys fabuły:

W miarę jak Czkawka spełnia swoje marzenia o stworzeniu spokojnej, smoczej utopii, odkrycie przez Szczerbatka nieokiełznanego i nieuchwytnego kolegi z jego gatunku może zachwiać plany Czkawki. Poważne niebezpieczeństwo zaczyna zagrażać jego wiosce, co będzie jego testem w roli wodza. Smoki i jeźdźcy będą musieli podjąć niemożliwe decyzje, aby uratować swój rodzaj.

W październiku 2014 roku reżyser Dean DeBlois ujawnił, że studio nie planuje stworzyć cztery części, ale pojawiają się informacje o potencjalnych spin-offach. Reżyser uważa, że historia powinna zostać opowiedziana w trzech częściach, a studio się z tym w zupełności zgadza.

Głosu poszczególnym postaciom prawdopodobnie udzielą ponownie Ci sami aktorzy: Jay Baruchel jako Czkawka, America Ferrera jako Astrid i Cate Blanchett jako Valka. Nie potwierdzono jednak innych nazwisk. Reżyserią zajmują się Dean DeBlois i Chris Sanders na podstawie scenariusza, który napisali wraz z Williamem Daviesem w oparciu o książkę Cressidy Cowell.