Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jake Gyllenhaal dołączy do MCU?

Z najnowszych medialnych pogłosek, jakie wypuścił The Sun wynika, że aktor ma zamiar dołączyć do Kinowego Uniwersum Marvela. Gyllenhaal miałby zagrać w kontynuacji „Spider-Man: Homecoming” główny czarny charakter widowiska. Poniżej możliwe spoilery!

Podobno pierwszym wyborem do roli był Ryan Gosling („La La Land”), który niestety nie mógł się zaangażować w widowisko Marvela ze względu na wcześniejsze zobowiązania. Rolę zaproponowano więc Gyllenhaalowi („Donnie Darko”, „Wolny strzelec”). Kogo miałby zagrać?

Rzekomo zaproponowano mu rolę klasycznego przeciwnika Człowieka-Pająka, Mysterio! Quentin Beck aka Mysterio zadebiutował na kartach komiksu „Amazing Spider-Man #13” w 1964 roku. Superzłoczyńca w przeszłości był specjalistą od kinowych efektów specjalnych, a po fiasku w karierze aktorskiej schodzi na przestępczą ścieżkę.

Castingi sequela „Spider-Man: Homecoming” obecnie trwają, więc w tych rewelacjach może tkwić ziarenko prawdy. Jeśli Mysterio pojawi się w filmie, to będzie to już drugi, po Vulturze (Michael Keaton), członek Sinister Six, jaki zagości w MCU. Czyżby Marvel szykował dla nas ekranową drużynę złoczyńców?

Sequel „Spider-Man: Homecoming” trafi do kin 4 lipca 2019 roku, a jego reżyserią zajmie się ponownie Jon Watts.

Mysterio Spider Man2