Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jaki sekret skrywa Shazam?

Zobaczcie najnowsze wideo promocyjne, jakie pojawiło się na oficjalnym Twitterze DC Films United. W spocie możemy zobaczyć kilka nowych scen z nadchodzącego widowiska DCEU, “Shazam!”.

W tytułowego superbohatera wciela się Zachary Levi (“Thor: Ragnarok”, “Grace i Grace”), a Billy’ego Batsona zagra Asher Angel (“Jolene”). Obok nich na ekranie zobaczymy Marka Stronga w roli głównego czarnego charakteru, a także Jacka Dylana Grazera, Djimona Hounsou czy Grace Fulton.

Oficjalny opis produkcji:

Każdy ma w sobie superbohatera. Potrzeba jedynie odrobinę magii, aby go wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Angel) wystarczy wypowiedzieć jedno słowo — SHAZAM. Wówczas ten cwany nastolatek zmienia się w dorosłego superbohatera Shazama (Levi), a wszystko za sprawą starożytnego czarodzieja. Shazam, który w głębi duszy nadal jest dzieckiem — choć zamkniętym w umięśnionym ciele herosa — wykorzystuje swoją dorosłą powłokę tak, jak zrobiłby to każdy nastolatek z supermocami — do zabawy! Czy umie latać? Czy może prześwietlać wzrokiem? Czy potrafi ciskać piorunami? Czy może się nie pojawić na sprawdzianie z WOS-u? Shazam poznaje swoje możliwości i ograniczenia z radosnym nieskrępowaniem dziecka. Jednak będzie zmuszony szybko okiełznać supermoce, aby stawić czoła zabójczym siłom zła kontrolowanym przez dra Thaddeusa Sivanę (Strong).

 

Za scenariusz „Shazam!” odpowiedzialny jest Darren Lemke („Jack: pogromca olbrzymów”), a funkcję producenta pełni Peter Safran („Obecność”). Reżyserią zajął się David F. Sandberg („Lights Out”, Annabelle 2″).

Światową premierę widowiska z Kinowego Uniwersum DC zaplanowano na 3 kwietnia, a do polskich kin film trafi 5 kwietnia.