Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jakie są szanse na sequel Soku z żuka?

Jakiś czas temu pojawiły się plotki dotyczące tego, że Tim Burton podobno pracuje nad kontynuacją „Soku z żuka”. Bądź co bądź, zostały szybko zdementowane, ale Burton nigdy nie ukrywał, że ma „otwarty umysł” na ten projekt, czeka tylko aż Seth Grahame-Smith i David Katzenberg napiszą scenariusz.

Grahame-Smith miał nadzieję, że Burton rozpocznie zdjęcia do „Soku z żuka 2” po tym, jak zostaną ukończone prace nad ekranizacją „Osobliwego domu Pani Peregrine”. Premiera już we wrześniu, więc jest nadzieja, że Burton pójdzie o krok dalej, chociaż sam przyznaje, że „nic nie zostało jeszcze konkretnie zapowiedziane”.

To coś, czym naprawdę jestem zainteresowany (…). Rozmawiałem z Michaelem Keatonem i z Winoną Ryder oraz z kilkoma innymi osobami. To coś, co naprawdę chciałbym zrobić przy sprzyjających okolicznościach, ale to też jeden z tych filmów, które po prostu muszą wyjść dobrze. Jednocześnie to nie jest rodzaj filmu, który woła o sequel, to nie jest jakaś trylogia „Soku z żuka”. Więc jeżeli elementy będą dobre – ponieważ kocham tę postać i Michael jest w tej roli cudowny, to zobaczymy. Ale nic nie zostało skonkretyzowane. – podkreślił twórca.

Mielibyście ochotę na sequel?