Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

James Cameron o możliwości skrócenia sagi Avatar

Najnowszy numer magazynu „Vanity Fair” zawiera wywiad z Jamesem Cameronem, który opowiada o swoich planach wobec tworzonego właśnie cyklu „Avatar”. Okazuje się, że być może nie zobaczymy aż pięciu odsłon sagi.

Cameron zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami, że istnieje taka możliwość, że nigdy nie zobaczymy w kinach wszystkich zaplanowanych przez niego części. Dotyczy to głównie „Avatar 4” i „Avatar 5”, których powstanie jest zależne od sukcesów finansowych dwóch najbliższych odsłon kinowego cyklu.

Reżyser uspokoił od razu widzów, którzy mieli zamiar obejrzeć „Avatar 2” i „Avatar 3” – historia w nich opowiadana nie zostanie przerwana, jeśli nie dojdzie do realizacji 4 i 5 filmu. Zaznaczył, że każda z produkcji stanowi zamkniętą całość, a wspólnie tworzą metahistorię, zawierającą w sobie całą wizję uniwersum „Avatara”.

Twórca zdradził także kogo w „Avatar 2” zagra Kate Winslet. Aktorka sportretuje postać Ronal, przedstawicielkę morskiego ludu Metkayina, który zamieszkuje rafy koralowe Pandory. Ich władcą jest Tonowari, a zagra go Cliff Curtis.

„Avatar 2” zadebiutuje w kinach 18 grudnia 2020 roku, a kolejne filmy odpowiednio: 17 grudnia 2021, 20 grudnia 2024 i 19 grudnia 2025.