Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

James Cameron o poszerzeniu świata Avatara

W jednym z ostatnich wywiadów James Cameron wypowiedział się na temat „Avatara” i swoich niesamowicie ambitnych planach dotyczących rozszerzenia historii świata znanego z pierwszego megahitu.

Wywiad przeprowadzono przy okazji premiery spektaklu “Toruk: The First Flight”, którego akcja rozgrywa się na Pandorze, wieki przed wydarzeniami z “Avatara”:

Zawsze chodzi o odbicie lustrzane naszego świata. Nie będzie niczym nowym, jeśli powiem, że jest to po prostu refrakcja przepuszczona przez szkło fantasy i sci-fi – odzwierciedlenie fragmentów naszej, ziemskiej historii. Jeśli spojrzymy na konflikt między rdzennymi Amerykanami i obecnie rządzącymi, to widzimy tu podobną historię, co w “Avatarze”. Dodatkowo uwagę zwraca fakt znacznej urbanizacji, ogromny przemysł wydobycia ropy naftowej i natężenie najróżniejszych konfliktów społecznych. Obecnie patrzymy bardzo daleko w przyszłość, jeśli chodzi o technologię, i myślę, że część ludzi lekko tęskni za powrotem do natury – o takim właśnie powrocie opowiada “Avatar”. – zdradził Cameron.

Spektakl Cirque du Soleil to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o plany Camerona dotyczące sequeli “Avatara” – reżyser zapowiedział bowiem, że nakręci cztery kolejne filmy z tego uniwersum.

Sequele to również jedynie część większego planu, ponieważ Cameron planuje umieścić „Avatara” w każdej dziedzinie pop-kultury:

Chcemy użyć każdego możliwego medium i poza filmami stworzyć powieści, komiksy, co tylko się da. Jeżeli znajdzie się jakiś portal do świata Pandory, wykorzystamy go. – zapowiada reżyser.

Jak na razie wiadomo, że „Avatar 2” ma pojawić się w 2018 roku, a kolejne części odpowiednio w 2020, 2022 i 2023. Naturalnie, daty te mogą ulec zmianom, ale filmy z pewnością zaistnieją.