Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

James Cameron o sequelach Avatara

W zeszłym tygodniu James Cameron ogłosił, że zamierza zrobić 4 sequele „Avatara”, a nie 5, jak to zostało powiedziane wcześniej. Wszyscy oczywiście przewrócili oczami, nie dlatego, że nie lubią „Avatara”, ale dlatego, że początkowo „Avatar 2” miał mieć premierę już w 2014 roku. Wszystko jednak uległo ogromnemu opóźnieniu.

Jednak Cameron naprawdę poważnie podchodzi do swoich planów i w ostatnim wywiadzie podał sporo informacji na temat sequeli:

To nie będą filmy następujące jeden po drugim. To naprawdę jedna, wielka produkcja. Mamy w planach coś więcej niż kręcenie mini serialu: będziemy jednocześnie kręcić wszystkie scenariusze Avatara. Czyli w poniedziałek zamierzam nakręcić scenę z filmu czwartego, we wtorek z filmu drugiego… Pracujemy na wskroś ośmiogodzinnej historii. Ustalenie spójnej wizji w naszych głowach będzie nie lada wyzwaniem: odnalezienie miejsca, gdzie dokładnie jesteśmy w całej historii, w którym jej punkcie.
Czeka mnie prawdopodobnie największe wyzwanie, jakie do tej pory podjąłem. Jestem przekonany, że podobnie o tym myślą aktorzy. Czekają nas sytuacje w stylu: „Nie, nie, nie , nie, ta osoba jeszcze nie umarła, więc wciąż jesteś jeszcze na tym etapie swojego życia”. To jest saga. To tak jakby robić trzy filmy o „Ojcu chrzestnym” w tym samym czasie.

Kolejna wypowiedź jest związana z technikami, jakie Cameron chce zastosować:

Gdybym dzisiaj mógł zrobić królową ksenomorfów używając techniki z „Avatara”, byłaby spektakularna, dużo bardziej dynamiczna. Teraz pragnę, aby była realistyczna. Obecnie wszystko jest możliwe do zrobienia… W nowych filmach z sagi „Avatar” mam zamiar kręcić więcej rzeczy w świecie rzeczywistym. Może to być tylko przykład dla tego, co potem wygenerujemy w CGI, lub chociażby zintegrujemy niektóre z tych elementów zdjęciowych. Ale zdecydowanie chcę więcej prawdziwych zdjęć.

A co z datą premiery? Było powiedziane, że „Avatar 2” ma się mieć premierę w grudniu 2017 roku, podobnie jak kolejny epizod „Gwiezdnych Wojen”.

Mój pierwotny plan zakładał, że będą się one pojawiać w rocznych odstępach czasu, ale otwieramy się na nowe możliwości. Chociażby z tego powodu, że nie chcę premiery w tym samym dniu, co kontynuacja „Gwiezdnych Wojen”. To by było dla nich nie fair. [śmiech]. Nie, to po prostu dobry biznes. Nie chcę iść łeb w łeb z „Gwiezdnymi wojnami”. To byłoby głupie. I mam nadzieję, że oni również tego nie chcą. – podkreślił twórca.

Z tego powodu „Avatar 2” pojawi się prawdopodobnie w grudniu 2018, „Avatar 3” w 2020, a „Avatar 4” w 2022 roku. Ostatni film, „Avatar 5” być może w 2023 roku.