Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

James Cameron o swoich filmowych planach

Reżyser zdradził kilka informacji na temat potencjalnego serialu „Avatar”, sequelu „Avatara” i „Alien” Neilla Blomkampa.

Podczas tegorocznego Comic-Conu reżyser James Cameron pojawił się na panelu “Aliens”, po czym podzielił się z prasą paroma spostrzeżeniami na temat sequela “Avatara”, możliwości stworzenia serialu na bazie produkcji, sequela “Aliens” od Neilla Blomkampa i długo oczekiwanej wersji “Abyss” na Blu-ray.

Jeśli chodzi o to, jak ilość sequeli “Avatara” zwiększyła się z 3 do 4 filmów, Cameron stwierdził, że historia faktycznie miała być trylogią, ale on i scenarzyści zanadto się rozpisali. Dodał także, że nie jest to tylko kwestia zarobienia przez studio większej ilości pieniędzy – ponieważ sama produkcja pochłonie ich ogromne ilości.

W kwestii przerobienia filmu na serial, Cameron rzekł, że byłoby to możliwe w taki mniej więcej sposób, w jaki George Lucas stworzył “Wojny klonów”, ale nie zgodzi się na zmniejszenie wartości produkcji – a podobno minuta zbliżenia Jake’a czy Neytiri a nawet innych bohaterów kosztuje ponad milion dolarów, a to tylko wtedy, jeśli postaci się nie ruszają – więc pomysł stworzenia telewizyjnego show raczej odpada.

Wersja “The Abyss” („Otchłań”) na Blu-ray wciąż jest na etapie produkcji, a efekt końcowy ma być nieziemsko dobry. Nie wiadomo jednak, kiedy dzieło zostanie ukończone.

Reżyser “Dystryktu 9” i “Chappie”, Neill Blomkamp, stworzył skrypt hipotetycznego sequela “Aliens” – Cameron go przeczytał i polubił. Wyraził nadzieję, że sequel mógłby wnieść coś zupełnie świeżego do znanej historii, ale pasowałby do pierwszego filmu i istniałby równolegle do niego.

alien cameron