Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

James Gunn o fali hejtu wokół Gwiezdnych Wojen

 

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” zakosztował sporo krytyki, ale odniósł też pewien komercyjny sukces. Jednak to właśnie ten epizod sagi bardzo podzielił fanów. Wielu go doceniło i uznało, że to wspaniale, że franczyza zaczyna obierać nowe kierunki, ale inni żądali wręcz usunięcia go z kanonu i nakręcenia od nowa. Niektórzy byli na tyle zdenerwowani, że zaczęli atakować obsadę i ekipę filmu w Internecie, przez co aktorka Kelly Marie Tran usunęła profil na Instagramie.

 

Na to wszystko postanowił zareagować James Gunn, reżyser „Strażników Galaktyki”. Uznał, że fani muszą wyluzować, bo takie podejście naprawdę może mieć okropny efekt. Twórca zabrał głos w sprawie po wyznaniu Ahmeda Besta, o którym pisaliśmy tutaj.

Ludzie, którzy twierdzą, że to nie była wina aktora, tylko twórcy scenariusza mijają się z sensem. Można coś krytykować. Czegoś nie lubić. Ale rozsiewanie nienawiści i wylewanie żółci na ludzi, którzy robią wszystko, aby opowiedzieć pewną historię, nawet jeżeli ta historia jest do bani, jest do bani. Nie patrzcie na to! – pisze Gunn.