Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

James Gunn o żeńskich rolach w Strażnikach Galaktyki 2

W dniu 11 października (Międzynarodowy Dzień Dziewczynek), James Gunn znalazł trochę czasu w swoim post-produkcyjnym grafiku i postanowił porozmawiać na temat drugiej części “Strażników Galaktyki.

Kobiety na całym świecie są wpychane na swego rodzaju aut w interesach mężczyzn, a ich osobowość jest często zapominana lub niedoceniana. Dzieje się tak nie tylko w przypadku realnego świata, ale także przy okazji tworów artystycznych. Uważam, że kobiety i dziewczynki zasługują na pełne wyrazu postaci. – napisał Gunn na swoim Facebooku.

Zrobiłbym wszystko, co w mojej mocy, jako męski scenarzysta, by wystawić postaci i historie kobiece na pierwszy plan. Nieważne, czy mówimy o protagonistach takich jak Ana w “Dawn of the Dead” czy Starla w “Slither”, komediach w stylu “Deadly Girl”, “Nightbird”, czy niesamowitych, fascynujących rolach zwykle przeznaczonych dla mężczyzn, jak Libby w “SUPER”. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy zobaczą Gamorę, Nebulę i Mantis w akcji, a także ich wspaniale rozbudowane historie. – zapowiada twórca.

Zoe Saldana i Karen Gillan pojawią się w filmie jako Gamora i Nebula, a wraz z nimi Pom Klementieff w roli Mantis. W obsadzie znaleźli się także Chris Pratt jako Star-Lord; Dave Bautista („Spectre”, „The Man with the Iron Fists”) jako Drax; Vin Diesel („xXx”, „Furious 7”) jako Groot (głos); Bradley Cooper („Joy”, „American Sniper”) jako Rocket (głos); Michael Rooker („Slither”, „Jumper”) jako Yondu i Sean Gunn („Guardians of the Galaxy”, “Gilmore Girls”) jako Kraglin.

Wśród nowych twarzy pojawili się Elizabeth Debicki („The Great Gatsby”, „Everest”), Chris Sullivan (“The Knick”, „The Drop”) i Kurt Russell („The Hateful Eight”, „Furious 7”) jako Ego.

Produkcja pojawi się w kinach 5 maja 2017.