Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

James Wan stworzy Miasteczko Salem

Okazało się, że nową ekranizację „Miasteczka Salem” wyprodukują James Wan i Gary Dauberman, twórcy „Obecności”.

Scenariusz ma napisać Dauberman, którego prace można było podziwiać w „To”, „Zakonnicy” czy „Annabelle”, a wkrótce w „To: Rozdział II”, „Annabelle wraca do domu” czy „Swamp Thing”. Jednak nie wiadomo jeszcze kto stanie za kamerą „Salem’s Lot”, przypuszcza się, że może być to sam Wan („Aquaman”, „Piła”, „Naznaczony”).

Książka została dotychczas przeniesiona tylko na mały ekran, choć dwukrotnie, jako film z 1979 roku oraz serial z 2004. Być może teraz uda się jej za pomocą nowej adaptacji podbić kina?

W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Czyżby Salem było nawiedzone przez złe moce? Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje im pełną determinacji walkę.

„Miasteczko Salem”, klasyczny horror Stephena Kinga, ukazało się po raz pierwszy w roku 1975. Demoniczna opowieść natychmiast przeraziła i oczarowała czytelników i stała się światowym bestsellerem. Doczekała się też dwóch ekranizacji.