Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

James Wan zainteresowany realizacją remake’u Blade’a!

Filmowiec zaproponował Marvel Studios, że ma pomysł na nakręcenie reboota Blade’a. Jaką wizję ma reżyser „Aquamana”?

Gwiazda trylogii „Blade’a” – Wesley Snipes, lobbuje w Hollywood za ponownym powołaniem do życia Blade’a i realizację kolejnej części wampirzego cyklu. Tymczasem James Wan zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że już przedstawił Marvelowi swój pomysł na Blade’a. Filmowiec stawia na reboot cyklu:

Kilka lat temu, chyba w czasie, gdy do kin wchodziła „Obecność”, poszedłem do Marvela i powiedziałem im wprost: „Jestem wielkim fanem Blade’a. Czy chcecie nakręcić reboot tej wampirzej sagi?”

Wówczas (w 2013 roku) Marvel mógł mieć obawy przed tym, żeby powierzyć „Blade’a” w ręce początkującego twórcy. Dziś jednak Wan ma na swoim koncie kilka kasowych produkcji i wielkich hitów. Czy nadal jest zainteresowany realizacją reboota „Blade’a”?

Od tamtego czasu wykonałem mnóstwo pracy i dokładnie nie pamiętam jak chciałem przedstawić „Blade’a”. Nie wiem już o czym dokładnie myślałem, ale jestem pewien, że wówczas mój pomysł był bardzo dobry. Gdyby było inaczej, to w ogóle nie przedstawiałbym go Marvelowi.

Czy „Bade” od Jamesa Wana dostanie swoją szansę? Chcielibyście zobaczyć co wynikłoby ze współpracy Marvela z Wanem?