Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jane Foster z nowymi mocami w Thor: Love and Thunder

Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że w „Thor: Love and Thunder” Jane Foster, w tej roli Natalie Portman, będzie dysponować innymi mocami niż Thor.

Jak się okazuje Marvel Studio zdecydowało się ukazać w „Thor: Love and Thunder” postać Mighty Thor, a nie jak do tej pory myślano – Lady Thor. Aktorka była gościem The Kelly Clarkson Show i właśnie tam zdradziła te informacje. Wspomniała też, że Jane Foster otrzyma inne moce niż bóg piorunów.

W komiksie „Death of the Mighty Thor” (2018) opisano jak Jane Foster zyskuje moce Thora po tym, jak Odinson staje się niegodny władania Mjolnirem. Wraz z mocami przejmuje też Mjolnir. Czyżby film Taiki Waititiego miał zmierzać w innym kierunku niż komiksowe pierwowzory? Niewykluczone.

Możliwe też, że Jane Foster stanie się Walkirią. Takie rozwiązanie fabularne wprowadzono już w jednym z ostatnich wydań komiksowych. Tam, po ataku przez Malekitha na Manhattan, Jane zyskuje złotą buławę, łańcuch i skrzydła. Czy to właśnie ta drogą podążyli twórcy widowiska „Thor: Love and Thunder”? Tego dowiemy się w 2022 roku, kiedy to film ma trafić do kin.

Obecnie Natalie Portman przebywa Sydney w Australii, gdzie przygotowuje się do pracy na planie, a scenariusz widowiska otrzymuje ostatnie szlify. W obsadzie “Thor: Love and Thunder” powrócą również Chris Hemsworth, Tessa Thompson, a Christian Bale sportretuje głównego złoczyńcę. Reżyserią zajmie się Taika Waititi.