Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jared Harris zagra młodego Dumbledore’a?

Fani magicznego uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling mają swój typ odnośnie aktora, który powinien wcielić się w młodego Albusa Dumbledore’a w kontynuacji nowego hitu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, czyli zupełnie nowej historii rozgrywającej się 70 lat przed serią o Harrym Potterze.

Jest nim Jared Harris czyli syn Richarda Harrisa – aktora, który wcielał się w postać Dumbledore’a w „Kamieniu Filozoficznym” oraz „Komnacie Tajemnic”, niestety zmarł kilka dni po premierze drugiego z tych filmów. Jego rolę przejął Michael Gambon.

Do akcji fanów odniósł się sam Jared. Uważa on, że tego typu kampanie zwykle odnoszą skutki przeciwne do zamierzonych, ponieważ studia nie lubią czuć nacisku. Poinformował też, że póki co nie otrzymał żadnej propozycji i nie oczekuje, że taką dostanie – ale jednocześnie nie powiedział „nie”, tak więc sytuacja, w której wcieliłby się w rolę tej samej postaci co jego zmarły ojciec, wciąż jest możliwa.

Młodszy Harris zagrał w ponad 60 filmach, w tym „Sherlocku Holmesie: Grze cieni” czy „Ostatnim Mohikaninie”, tak więc przemawia za nim nie tylko pochodzenie, ale też bogate portfolio.