Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jared Leto o przygotowaniach do roli Jokera

Do tej pory sporo już się dowiedzieliśmy o obsadzie „Legionu Samobójców” oraz o tym, jak mocno Jared Leto zaangażował się w odegranie postaci Jokera. Okazuje się, że Leto postanowił nawet porozmawiać ze specjalistą z dziedziny psychiatrii oraz kilkoma pacjentami, którzy wciąż są jeszcze leczeni w tych ośrodkach.

Swoimi doświadczeniami podzielił się z Entertainment Weekly:

Jest wiele rzeczy. Prawdopodobnie lepiej w to nawet nie wchodzić, ale Joker i przemoc to symfonia. To ktoś, kto dostaje ekstremalną nagrodę za akty przemocy i manipulacji. Te pieśni, które śpiewa, są bardzo zgodne z tym, co sprawia, że ludzie są poruszeni. Spotkałem się z ludźmi będącymi specjalistami, doktorami, psychiatrami, którzy na co dzień mają do czynienia z psychopatami i ludźmi popełniającymi straszliwe zbrodnie, a potem spędziłem trochę czasu właśnie z tymi ludźmi. Ludźmi, którzy zostali poddani długookresowej hospitalizacji psychiatrycznej.

Uważam, że kiedy podejmujesz się jakiejś roli, jakiejkolwiek, to stajesz się po części detektywe i pisarzem. A dla mnie jest to mój ulubiony czas, w którym mogę poznać cały proces, odkrywać, odsłaniać i budować charakter postaci. Tak, to naprawdę świetna zabawa.

To było spore wyzwanie, ale było również zabawnie. Joker ma ogromne poczucie humoru, w zależności od tego, kogo o to zapytasz. – zażartował na koniec aktor.

Trzeba przyznać, że to, co zrobił Leto jest naprawdę imponujące. Premiera „Legionu Samobójców” już 5 sierpnia!