Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jared Leto powróci jako Joker?

Aktor pojawił się w zeszłorocznym „Suicide Squad” w roli ikonicznego złoczyńcy, Jokera. Jeszcze przed premierą filmu było głośno o wyczynach aktora na planie, a po debiucie „Legionu samobójców” – o usuniętych scenach z jego udziałem. Teraz Leto kolejny raz przypomina o swojej kreacji Jokera.

Na Snapchacie aktora pojawiły się dwa zdjęcia, które wywołały burzę komentarzy wśród fanów. Na jednym możemy bowiem zobaczyć okładkę komiksu „Zabójczy żart” Alana Moore’a i Briana Bollanda, która stanowi ikoniczny tytuł w historii Jokera. Przedstawiona w nim została geneza Jokera, a także wpływ złoczyńcy na życie rodziny Gordonów – zamach na Barbarę Gordon i porwanie komisarza Gordona.

Na drugiej fotografii od aktora znajduje się ząb. Czy może to stanowić nawiązanie do metalowego uzębienia Jokera, jakie widzieliśmy w „Suicide Squad”? Wśród fanów pojawiły się przypuszczenia, że taki stan uzębienia Jokera jest efektem przegranej potyczki z Batmanem.

Leto snap1Leto snap2

Czy powyższe fotografie sugerują, iż doczekamy się aktorskiej odsłony „Zabójczego żartu”? Z pewnością byłaby to interesująca opcja. A może Leto zaznacza w ten sposób, że to nie koniec jego postaci w kinowym uniwersum DC i jeszcze zobaczymy Jokera w jednym z nadchodzących filmów? W tym roku na ekrany wchodzą „Wonder Woman” i „Liga Sprawiedliwości”, w których mało prawdopodobna wydaje się obecność Jokera, jednak w planach twórców znajdują się „Batman” Bena Afflecka i „Gotham City Sirens” z Harley Quinn, gdzie Joker spokojnie wpasowałby się w fabułę i mógłby sporo namieszać.

Niestety, wszystkie powyższe informacje to jedynie przypuszczenia i pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony DC i Warner Bros.