Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jared Leto przygotowuje się do roli Morbiusa

Początek prac na planie komiksowego widowiska w ramach tworzonego przez Sony spiderverse – „Morbius”, mają ruszyć niedługo. A przynajmniej tak obiecują twórcy obrazu. Tymczasem gwiazda filmu, Jared Leto, który wcieli się w tytułową postać, zamieścił na swoim Twitterze wideo z przygotowań do roli!

Widowisko „Morbius” wyreżyseruje Daniel Espinosa („Life”) na podstawie scenariusza stworzonego przez duet odpowiedzialny za serial Netflixa „Zagubieni w kosmosie” – Burk Sharpless i Matt Sazama.

Głównym bohaterem filmu, podobnie jak w komiksowym pierwowzorze, jest dr Michael Morbius, którego historia potoczy się podobnie. Próbując się uleczyć spowoduje u siebie przemianę w żywego wampira. Łaknienie ludzkiej krwi będzie w nim wzbudzać obrzydzenie do samego siebie, wstyd i wyrzuty sumienia. Postanawia więc żerować jedynie na kryminalistach. A tak do roli przygotowuje się gwiazda widowiska, Jared Leto:

„Morbius” będzie drugim filmem Sony w ramach ich kinowego uniwersum powstającego w oparciu o komiksy Marvela, tzw. spiderverse. Początkowo po „Venomie” kolejnym widowiskiem miało być „Silver & Black”, jednak najnowsze doniesienia sugerują, że ten film nie powstanie. Sony ma zamiar rozbić go na dwa solowe filmy dla każdej z bohaterek – „Black Cat” i „Silver Sable”.