Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Jason Clarke w obsadzie Cmętarza dla zwierzaków

Paramount Pictures pracuje nad „Pet Sematary”, ekranizacją powieści powieści Stephena Kinga „Cmętarz zwieżąt”. W jednej z głównych ról pojawi się Jason Clarke („Terminator: Genisys”, „Everest”), zagra Louisa Creeda, w którego w pierwszej kinowej produkcji wcielił się Dale Midkiff.

Reżyserią filmu zajmą się Dennis Widmyer i Kevin Kolsch („Holidays”, „Gwiazdy w oczach”, „Absence”) na podstawie scenariusza autorstwa Jeffa Buhlera („Nocny pociąg z mięsem”). Film powstaje na zlecenie Paramount Pictures i będzie remake’m produkcji z 1989 roku. Premiera „Pet Sematary” planowana jest na kwiecień 2019 roku.

Oficjalny opis pierwszej ekranizacji „Pet Sematary” („Smętarz dla zwierzaków”) w reżyserii Mary Lambert:

Po śmierci matki młody Jeff Matthews przeprowadza się z ojcem do Ludlow, rodzinnego miasta matki. W bliskim sąsiedztwie miasta Ludlow znajduje się niesławny Smętarz dla zwierząt. W nowej szkole Jeff spotyka się z niechęcią kolegów, jedynym przyjacielem jest Drew Gilbert. Kiedy ojczym Drewa zabija mu ulubionego psa, Jeff i Drew postanawiają pochować go na smętarzu dla zwierząt. Pogrzeb daje początek serii przerażających wydarzeń. Wstrząsająca opowieść o śmierci i zmartwychwstaniu.